I zjazd maturzystów

2 maja 2003

Dnia 2 maja 2003 roku o godz. 11.00 w Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku odprawiona została Msza św. dla maturzystów.

Do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego zaprosił abiturientów ze wszystkich mariawickich parafii Biskup Naczelny M. Włodzimierz Jaworski. Zorganizowanie tego spotkania motywował tym, że w ubiegłych latach przystępujący do egzaminu dojrzałości uczniowie indywidualnie przyjeżdżali pomodlić się w Świątyni w Płocku. W zaproszeniu skierowanym do maturzystów bp M. Włodzimierz podkreślił szczególne znaczenie wspólnej modlitwy przytaczając słowa Pana Jezusa - "Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w Imię Moje, tam jestem pośród nich" (Mt 18,19).

W nabożeństwie wzięła udział młodzież oraz osoby towarzyszące z parafii mariawickich w: Grzmiącej, Lesznie, Łodzi, Mińsku Maz., Pepłowie, Płocku, Raszewie, Warszawie, Wiśniewie, Woli Cyrusowej, Żarnówce, Żeliszewie. Przed rozpoczęciem Mszy św. wydelegowani z trzech diecezji abiturienci modlili się w imieniu wszystkich maturzystów odczytując następujące prośby:

Panie Jezu Chryste, ukryty w Przenajświętszym Sakramencie, oto my młodzi mariawici, dziewczęta i chłopcy, przybyliśmy tu, do Świątyni Miłosierdzia i Miłości, aby oddać Ci cześć i przedstawić nasze prośby, nasze niepokoje i obawy związane ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości.

Panie Jezu, Ty obiecałeś, że w tej Świątyni wysłuchasz wszystkie modlitwy i prośby zgodne z Wolą Bożą. Prosimy Cię, obdarz nas mądrością i umiejętnościami, których w tym szczególnym okresie naszego życia bardzo potrzebujemy.

Pragniemy Ci, Boże, podziękować za wszelkie dobro, którego doświadczamy - za możliwość kształcenia się w szkołach, poznawania piękna i zgłębiania tajemnic stworzonego przez Ciebie świata. Dziękujemy za naszych rodziców, duszpasterzy, nauczycieli, katechetów i wychowawców, którzy otaczają nas opieką i serdeczną troską.

Panie Jezu, Ty powiedziałeś do świętej Marii Franciszki, naszej Mateczki, że "mądrość prawdziwa wypływa ze zjednoczenia się z Bogiem", dopomóż nam zachować zawsze właściwą, zgodną z Twoją Wolą, hierarchię wartości.

Spraw Panie Jezu, abyśmy wybierając zawód, kierunek dalszych studiów, wsłuchiwali się w głos naszego powołania i przy Twojej pomocy urządzali swoje życie zgodnie z Wolą Bożą.

Duchu Przenajświętszy, oświecaj nasze umysły i zagrzewaj serca miłością podczas tego nabożeństwa, aby nasze modlitwy wzniosły się do Tronu Najwyższego.

Wszyscy: Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

(Mariawita 4-6/2003)