Spotkanie młodzieży mariawickiej w Cegłowie

30 października 2004

Na godz. 17.00 w cegłowskim kościele stawiła się młodzież reprezentująca trzy diecezje w liczbie około 100 osób. Całe spotkanie, jako że odbywało się w październiku przebiegało pod hasłem Różańca świętego. Modlitwę w kościele prowadziły dzieci i młodzież, a czynności liturgiczne sprawował kapł. M. Jan z Mińska Maz. w obecności kapłanów: proboszcza M. Grzegorza, M. Szczepana z Dobrej i M. Zenona z Piaseczna.

Po nabożeństwie, w sali kapł. M. Grzegorz przedstawił w prelekcji genezę modlitwy różańcowej. Odbyły się też konkursy pt. "Do Maryi przez Tajemnicę Różańca św. z uśmiechem i radością", które były pewnego rodzaju sprawdzianem i przypomnieniem katechizmowych wiadomości. Spotkanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze. Był również smaczny posiłek i zabawa do północy.

Młodzież zgłosiła propozycję zorganizowania wypoczynku w górach podczas ferii zimowych. Kapł. M. Grzegorz już zrealizował ten postulat i w dniach 14-26 lutego 2005 r. odbędzie się zimowisko w Murzasihlu koło Zakopanego dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich. Koszt dwutygodniowego turnusu wynosi 620 zł. Są jeszcze wolne miejsca.