Kolonie dla dzieci po raz pierwszy w Płocku

1-14 lipca 2004

Kościół Starokatolicki Mariawitów od 1973 roku organizuje w okresie wakacji kolonie dla dzieci i młodzieży.

W pierwszych latach odbywały się one w naszej parafii w Filipowie na Suwalszczyźnie. Potem "nieproszeni goście" zdewastowali budynki, a kilka lat później spalona została kaplica. Jakiś czas jeszcze młodzież wypoczywała tam pod namiotami. Taka możliwość istnieje nadal, ale stała się raczej mało atrakcyjna. Popularnością cieszą się kolonie nad morzem w Międzywodziu, ale nie wszystkie dzieci mają możliwość w nich uczestniczyć.

Biskup Naczelny przedstawił Radzie Kościoła propozycję zorganizowania charytatywnych kolonii w pomieszczeniach przy Świątyni. Projekt został zaakceptowany, a kapł. M. Grzegorz upoważniony do zorganizowania kadry opiekunów i opracowania programu. Zakwaterowanie i wyżywienie zobowiązali się zapewnić mieszkańcy przy Świątyni pod patronatem Biskupa Naczelnego M. Włodzimierza Jaworskiego.

Zaproszono po dwoje lub troje dzieci z naszych parafii, które delegowali proboszczowie. Kolonie odbywały się od 1 do 14 lipca 2004 r. pod hasłem "Radujmy się pobytem przy Świątyni Pańskiej".

Przybyło 41 dzieci i sześcioro opiekunów - wolontariuszy. Udało się pozyskać sponsorów na koszty wyżywienia. niektórzy chcą pozostać anonimowi, ale należy z uznaniem i wdzięcznością wymienić tutejszych parafian Jadwigę i Stanisława Abramowskich, którzy cały czas z własnej piekarni zaopatrywali gratisowo stołówkę w pieczywo.

P.J. (Mariawita 7-9/2004)