II Zjazd członków straży pożarnych i innych służb mundurowych do Świątnyni w Płocku

2 maja 2004

W niedzielę 2 maja 2004 r. przybyli do Świątyni członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, działających na terenie 11 naszych parafii, wraz z naczelnikiem Wincentym Bartnickim (inicjatorem pielgrzymki), policjanci, przedstawiciele wojska polskiego z podpułkownikiem dr. Henrykiem Kapustą, przedstawiciele ZHP oraz parafialna orkiestra dęta z Woli Cyrusowej pod dyrekcją mgr. Piotra Brzezińskiego.

O godz. 10.45 była zbiórka na posesji obok klasztoru, tam orkiestra zagrała Mazurka Dąbrowskiego a wydelegowani strażacy wciągnęli w tym czasie flagę państwową na maszt. Wszyscy z powagą, w patriotycznym nastroju przeżywali te uroczyste chwile. Następnie Służby Mundurowe przemaszerowały ulicą do Świątyni i ustawiły się w środkowej nawie.

Celebrowane przez Biskupa Naczelnego M. Włodzimierza nabożeństwo miało niezwykły, szczególnie podniosły charakter - Msza Święta śpiewana, okolicznościowe modlitwy i kazanie, pochylane sztandary, fanfary... Po modlitwie powrót na plac, zdjęcie flagi, wspólna fotografia, obiad, koncert orkiestry, rekreacja i... pożegnanie.

(Mariawita 4-6/2004)