Dobra - Poświęcenie pozłoconej konfesji

20 Sierpnia 2005

W miesiącach kwietniu i maju 2004 r. w kościele w Dobrej został odnowiony i pozłocony stół ołtarzowy, tabernakulum i tron. O tych pracach można było przeczytać na łamach Mariawity 4-6/2004. Sponsorem tej inwestycji była rodzina z tutejszej parafii. W skromności swojej pozostali anonimowymi ofiarodawcami. Proboszcz kapł. M. Szczepan Orzechowski i parafianie są za ich dar bardzo wdzięczni.


Wcześniejsze prace złoceniowe były zachętą do dalszych działań zmierzających do odnowienia całej konfesji. Rozpoczęły się one zaraz po uroczystości parafialnej św. Jana Chrzciciela i trwały do połowy sierpnia ubiegłego roku.

W sobotę (dzień adoracji tygodniowej w naszej parafii) 20 sierpnia 2005 roku o godz. 8.00 rozpoczęła się uroczystość poświęcenia konfesji. Aktu konsekracji dokonał bp M. Ludwik Jabłoński, Biskup Diecezji śląsko-łódzkiej, który w rytualnej modlitwie wypowiedział słowa: "Niech ta konfesja odnowiona dzięki ofiarności ludu, przypomina nam o świętości tego miejsca i potrzebie oddawania czci dla Chrystusa Pana." W okolicznościowym przemówieniu bp Ludwik skierował do kapłana i parafian słowa wdzięczności za dbałość o Dom Boży.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie podziękował także proboszcz kapł. M. Szczepan. Inspiracją do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia jest 100. rocznica samodzielnego istnienia parafii, która będzie obchodzona w uroczystość patronalną św. Jana Chrzciciela.

Daniel Kowalski (Mariawita 1-3/2006)