Spotkanie młodzieży w Lesznie

17 września 2005

Zawsze chętnie uczestniczymy w spotkaniach młodzieżowych organizowanych przy naszych parafiach. Także tym razem 17 września 2005 r. po południu wsiadaliśmy z entuzjazmem do autokaru mającego zawieść nas na takie spotkanie do Leszna. Podróż minęła bardzo szybko, głównie za sprawą kapł. M. Jana Opali, który uprzyjemniał nam czas przybliżając fakty historyczne dotyczące mijanych w drodze parafii (Warszawa, Błonie, Leszno).

Na miejsce dotarliśmy już o godzinie 16.00 i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na autokary z innych parafii. Byliśmy rozczarowani brakiem młodzieży z diecezji śląsko - łódzkiej. Nie zawiodły tylko parafie: Wiśniew, Mińsk Mazowiecki i Cegłów. Godzinę później rozpoczęło się nabożeństwo, które odprawił kapł. Jan. Część z nas udała się na chór, by wesprzeć organistkę podczas śpiewania pieśni. Po nabożeństwie kapł. M. Karol Babi, proboszcz parafii w Lesznie, powitał wszystkich i podziękował za przybycie w imieniu swoim i młodzieży. Zaprosił nas także na poczęstunek i życzył miłej zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie. Czas upłynął bardzo szybko w miłej atmosferze.

W imieniu przyjezdnych pragniemy wyrazić słowa uznania dla miejscowej młodzieży za tak dobrze zorganizowane przyjęcie. Te nasze spotkania mają niepowtarzalny klimat, który sprawia, że zawsze z radością myślimy o następnych. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nich, gdyż jest to okazja do zawarcia ciekawych znajomości, a nawet przyjaźni.


Milena Chróścik (Mariawita 10-12/2005)