Koncert mariawickiego chóru

28 stycznia 2007

W niedzielę 28 stycznia 2007 r. w Domu Kultury w Strykowie zaprezentował swój dorobek artystyczny Chór Diecezji Śląsko-Łódzkiej "Mariawita".Chór przedstawił 12 kolęd, w tym kilka mało znanych, wybitnie mariawickich. Ponadto Chór zaśpiewał kilka pieśni cerkiewnych, które były prezentowane w 2005 r. podczas festiwalu "Międzynarodowe Dni Muzyki Cerkiewnej" w Hajnówce, gdzie Chór zdobył wyróżnienie.Każdy utwór był prezentowany i omawiany przez prowadzącego koncert br. Tomasza Boruszczaka z TVP 3.Sala Domu Kultury była wypełniona po brzegi, publiczność gromkimi oklaskami nagradzała artystów po każdym utworze. Na zakończenie, na życzenie publiczności chór dwa razy bisował wykonując pieśni ekumeniczne.

Podziękowanie i uznanie dla chóru przekazali obecni na sali honorowi patroni koncertu: Burmistrz Miasta-Gminy Stryków - Pan Andrzej Jankowski z małżonką i Ordynariusz Diecezji Śląsko-Łódzkiej naszego Kościoła - br. biskup Ludwik M. Jabłoński.

Chór zadedykował swój występ chorej dziewczynce ze Strykowa, aktywnie dotychczas działającej w chórze młodzieżowym przy Domu Kultury i tańczącej w tutejszym zespole tanecznym "Agat". Dziewczynkę czeka skomplikowana operacja mózgu i są potrzebne pieniądze na związane z tym koszty. Zgromadzeni widzowie hojnie dawali datki do puszek przygotowanych przez pracowników Domu Kultury. Zebrano prawie 1000zł.

Chór składa serdeczne podziękowanie dla publiczności za serdeczne i miłe przyjęcie oraz dla dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji za pomoc w organizacji występu (plakaty, zaproszenia, scenografia i udostępnienie sceny na wcześniejsze próby).

Tekst i fot. Włodzimierz Grochocki