Konsekracja ks. Dick Schoon na nowego biskupa
Kościoła Starokatolickiego w Holandii

29 czerwca 2008

W dniu 29 czerwca 2008 roku odbyła się uroczysta konsekracja nowego biskupa Haarlem (Holandia), którym został ks. Dick Schoon (49 lat). W uroczystości uczestniczył biskup M. Ludwik Jabłoński, który oficjalnie reprezentował Kościoł Starokatolicki Mariawitów. Biskupowi Naczelnemu towarzyszył Kamil Zalewski.

W dniu poprzedzającym uroczystość zostały odprawione uroczyste nieszpory w intencji nowego biskupa, który zastąpił na stanowisku zmarłego 29 lutego 2008 roku Bp. Jana Wirix.

Konsekracji, która odbyła się w Katedrze St. Bavokerk w Haarlem przewodniczył arcybiskup Utrechtu i zwierzchnik Kościoła Starokatolickiego w Holandii Joris Vercammen. Do włożenia rąk poproszono również bp. M. Ludwika Jabłońskiego.

W uroczystości udział wzięli biskupi z kościołów: starokatolickich i anglikańskich. Obecny był również delegat Kościoła Polskokatolickiego.

Warto nadmienić, że Bp Dick Schoon jest współprzewodniczącym komisji ds. dialogu między Unią Utrechcką Kościołów Starokatolickich a Kościołem Starokatolickim Mariawitów.
Więcej zdjęć z uroczystości na stronie: http://www.okkn.nl/wijdinggallery/