Spotkanie andrzejkowe w Cegłowie

29 listopada 2008

W wigilię św. Andrzeja młodzież naszego Kościoła spotyka się na tradycyjnych andrzejkach. W sobotę, 29 listopada, miało to miejsce w Cegłowie. Obecni byli duchowni; Biskup Naczelny M. Ludwik oraz kapłani; M. Bernard, M. Zenon, M. Jan i M. Grzegorz. Przybyła młodzież z okolicznych parafii oraz autobusem z Lipki, Dobrej i sąsiednich parafii.

Zgodnie z programem o godz. 17:00 została odprawiona przez kapłana M. Bernarda Msza św., podczas której religijne pieśni obozowe i maryjne śpiewała młodzież przy akompaniamencie gitary. Następnie na sali parafialnej odbyło się spotkanie andrzejkowe, podczas którego odbył się konkurs z wiedzy religijnej. Najlepszymi okazali się reprezentanci młodzieży z parafii Lipka. Biskup Naczelny przedstawił naukę Kościoła dotyczącą wszelkiego rodzaju wróżb, wskazując na jej szkodliwy wpływ na sumienie chrześcijanina.

Tradycyjne 100 lat odśpiewała młodzież kapłanowi M. Grzegorzowi z okazji 25-lecia jego kapłaństwa. Wyraziła także podziękowanie Biskupowi Naczelnemu za obecność i skierowane do nas słowo. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili do północy, ponieważ później rozpoczął się Adwent – czas przygotowujący nas do świąt Bożego Narodzenia.