Wakacyjne spotkanie integracyjne

29 czerwca 2008

W niedzielę 29 czerwca 2008 r. po Mszy Świętej, najmłodsi parafianie z Żeliszewa postanowili obudzić lato i uczcić rozpoczęcie wakacji spotkaniem integracyjnym. Ponieważ ostatnie miesiące owocowały w ważne rodzinne święta takie jak Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie roku szkolnego, połączyliśmy wszystkie okazje by spotkać się i wspólnie spędzić czas.

Dzieci powitały rodziców krótką akademią, by podziękować za ich trud i obiecać poprawę. Po oficjalnej części pociechy przypomniały wszystkim bajkę, która cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych. Mowa tutaj o „Kopciuszku”, ale takim na wesoło. Różnobarwne kostiumy, znajome rekwizyty oraz zabawna charakteryzacja postaci budziła wśród widzów salwy śmiechu. Jednak to nie wszystko - kolejną porcję dobrego humoru dostarczył pokaz mody, w którym w rolę gwiazd kina i estrady wcieliły się dzieci.

Po części artystycznej, zakończonej gromkimi brawami, usiedliśmy wszyscy do wspólnego stołu, by nabrać sił do dalszych atrakcji. Mam tu na myśli liczne konkursy, w które zostali zaangażowani oprócz dzieci także rodzice. Nie zważając na wysokie obcasy-mamy dzielnie się spisały skacząc w workach, a tatusiowie wspierali swoje pociechy w innych konkurencjach.

Dzień zabawy zakończył się wspólnym ogniskiem, przy którym poza pieczeniem kiełbasek, wspólnie śpiewaliśmy religijne pieśni. Dzień ten przyniósł mnóstwo pozytywnej energii, oraz wzruszeń. Cel został osiągnięty - każdy z uśmiechem na ustach i radością w sercu rozpoczął wakacyjny czas. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje kolejnymi - już planujemy „święto ziemniaka”.

Pozdrowienia z Żeliszewa!

Tekst: Natalia Czyżewska
Zdjęcia: Arkadiusz Bednarzak