Warszawa - uroczystość parafialna powiązana z wprowadzeniem nowego proboszcza

22 czerwca 2008

W niedzilę, 22 czerwca parafia warszawska obchodziła święto swojej patronki - Matki Boskiej Nieustającej Pmocy. Uroczystą Mszę świętą celebrował i kazanie wygłosił Biskup Naczelny - M. Ludwik Jabłoński. Był to dzień szczególny dla Parafii warszawskiej, ponieważ ogłoszone zostały zmiany dotyczące proboszcza.

Podczas homilii, w której Biskup przypomniał dzień święceń, zasługi i pracę w parafii kapłana M. Łukasza Kaczorka, z wielu oczu płyneły łzy. Otóż na swoją prośbę kapłan M. Łukasz, po 40 latach pracy w parafii, ze względu na stan zdrowia został odwołany z funkcji proboszcza warszawskiego.

Nowym proboszczem od 6 lipca będzie kpł. M. Karol Babi. Kapłan M. Łukasz w przemówieniu powitał swojego następcę i udzielił kilku wskazówek dotyczących pracy w parafii.

Kapłanowi M. Łukaszowi, dziękujemy za dokonane osiągnięcia - m.in. wybudowanie nowego kościoła i wychowanie dwóch kapłanów z parafii warszawskiej, a kapłanowi M. Karolowi życzymy owocnej współpracy z parafianami i dalszego rozwoju tej mariawickiej placówki. Obu Kapłanom życzymy wiele łask Bożych, zdrowia oraz wytrwałości w realizacji swych zamierzeń.

Po uroczystościa Biskup Naczelnu oraz Kapłani otrzymali od parafian kwiaty, jako wyraz podziękowania za modlitwę i pracę dotychczsowego Kapłana, a także powitanie nowego proboszcza.