Piaseczno - poświęcenie odnowionego kościoła

25 lipca 2010

Uroczystość parafialna św. Anny w Piasecznie w tym roku miała miejsce 25 lipca. Był to dzień szczególny dla piaseczeńskich parafian, ponieważ po zakończeniu prac remontowych dokonano poświęcenia odnowionego kościoła.

Prace rozpoczęły się wiele miesięcy temu i obejmowały: wymianę pokrycia dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ułożenie nowej podłogi, wymianę elewacji kościoła. Zakres prac był ogromny, a możliwości finansowe parafii są małe. Jednak z pomocą wyszli naprzeciw bracia: Janusz Gruszka, Zbigniew Jóźwik i Bogdan Michałowski, którzy część prac sfinansowali i wykonali. Swoją znaczną cegiełkę w remoncie ma również Rada Kościoła, przekazując 10 tys. zł. Dołożyły się także, okoliczne parafie, które zbierały środki finansowe, aby wesprzeć mariawitów z Piaseczna.

W lipcu tego roku renowację zakończono. Efekty są imponujące. Nowa elewacja, dach, okna drzwi robią duże wrażenie. Nikt by nie pomyślał patrząc na ten Dom Boży, że ma On już 100 lat. Dokładnie w 1910 roku ukończono budowę „Świątyni Piaseczeńskiej”. Ten malutki, ale uroczy kościółek wygląda wspaniale, a jeszcze kilka lat temu myślano, że taki remont jest niemożliwy. A jednak Bóg pozwolił, aby i kościół w Piasecznie doczekał się generalnego remontu.

Uwieńczeniem prac było poświęcenie odrestaurowanego kościoła 25 lipca. Na te uroczystość przybył Biskup Naczelny M. Ludwik Jabłoński. Dokonał On poświęcenia odnowionego kościoła, a także przewodniczył Sumie oraz wygłosił Słowo Boże. Obecni byli także: kpł. M. Sławomir, kpł. M. Szczepan, kpł. M. Krzysztof, kpł. M. Zbigniew, kpł. M. Zenon (proboszcz parafii w Piasecznie), kpł. M. Jan, kpł. M. Karol i br. dk. M. Dominik.

Uroczystość uświetniła swoją grą orkiestra parafialna z Dobrej. W nabożeństwie uczestniczyli nie tylko miejscowi parafianie, ale także duża liczba mariawitów z okolicznych parafii.

Nabożeństwo zakończono procesją z Przenajświętszym Sakramentem. Parafianie nie zapomnieli o mariawickiej gościnności i przygotowali dla przybyłych smaczny poczęstunek. Rozmowom na placu kościelnym nie było końca. Dziękowano kapłanowi Zenonowi, za włożone siły i podjęty trud, aby pomimo trudnej sytuacji parafii i własnej choroby poprowadzić remont do końca.

Ten dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci parafian z Pisaeczna.

br. dk. M. Dominik