Uroczystość Stulecia Mariawityzmu na ziemi francuskiej

11 czerwca 2011

Rok 2011 jest szczególnym dla mariawitów we Francji. Sto lat temu idea Dzieła Wielkiego Miłosierdzia dotarła na ziemię francuską. W związku z tą rocznicą 11 czerwca 2011 r. o. bp M. Andre Le Bec odprawił Mszę Świętą dziękczynną.

Celebrans podczas wygłoszonej nauki powiedział m.in. - „Dzisiaj zgromadziliśmy się, by świętować uroczystość Zesłania Ducha Świętego i aby prosić o wlanie tegoż Ducha do naszych serc, dla naszej wspólnoty, naszej parafii. Dzisiaj obchodzimy rocznicę dwóch podniosłych wydarzeniach. Jest nią stulecie Mariawityzmu we Francji, które będzie obchodzone w ciągu całego roku: od święta Zesłania Ducha Świętego w 2011 r. do Zielonych Świąt w 2012 r. W dzień Zesłania Ducha Świętego, w 1911 posługujący w Nantes, ksiądz Paul Victor Fatome (później Paul Marie Marc Fatome), na prośbę o wstąpienie w szeregi kapłanów mariawitów otrzymał przychylną odpowiedź ówczesnego zwierzchnika naszego Kościoła, bp. M. Michała Kowalskiego. I na święto Zesłania Ducha Świętego udał się do Polski.

Módlmy się gorliwie podczas tej Mszy św. (...). W dniu rozpoczęcia dziękczynienia za stulecie mariawitów we Francji, aktem o dużej wymowie dla naszej wspólnoty są obłóczyny pani Jacqueline Poisson, asystentki parafialnej. Pieczętują one jej 36-letnią wierną i oddaną posługę dla naszej parafii. Pani Jacqueline złożyła swe pierwsze śluby w kongregacji mariawickiej.

Módlmy się w intencji naszej siostry, aby to odrodzenie było wspaniałym zapoczątkowaniem następnego stulecia”.

kapł. M. Antoni Piekut

styczeń 2011 - Ekumeniczna modlitwa w Paryżu Wielka Sobota
kwiecień 2011 - Święcenia diakonatu w Paryżu maj 2011 - Jacqueline Poisson została obłóczona w habit mariawicki i złożyła śluby zakonne