Kolonie charytatywne w Płocku

Lipiec 2012

Kolonie charytatywne w Płocku "O ukochany Klasztorku nasz szary, każdy twój kącik sercu taki drogi…” - słowa tej piosenki, którą upodobały sobie dzieci podczas kolonii, w doskonały sposób wyrażają nasze odczucia w stosunku do tego wyjątkowego dla każdego mariawity miejsca. To już kolejne wakacje, podczas których mieliśmy niepowtarzalną okazję do poznania Świątyni Miłosierdzia i Miłości oraz klasztoru wraz z panującą tam atmosferą.

Dnia 8 lipca 2012 roku rozpoczęły się kolejne kolonie charytatywne organizowane przez nasz Kościół przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, nad którym patronat obiął Biskup Naczelny M. Ludwik. Kierownikiem kolonii był kapłan M. Karol Babi.

Codziennie rano, podczas całych dwóch tygodni spędzonych w Płocku, uczestniczyliśmy we Mszy św., odprawianej przez Biskupa Naczelnego, w czasie której prosiliśmy Pana Boga o kolejne szczęśliwe i słoneczne dni. Także wieczorami nie zaniedbywaliśmy modlitw.

Każdy dzień miał swoje stałe punkty, które staraliśmy się realizować. Nie brakowało modlitwy, zorganizowanych wspólnych zabaw, wycieczek, malowania, śpiewania i zwykłego leniuchowania w wolnym czasie. Przez dwa tygodnie prężnie działała poczta kolonijna. Co wieczór w skrzynce znajdowała się masa listów, które czytane przez kapłana na forum grupy budziły gromkie brawa i okrzyki radości. Wśród listów znajdowały się także adresowane do Organizatora, Kierownika, Opiekunów, Kucharek oraz pomagających Sióstr laurki i podziękowania od kolonistów - były to najwspanialsze podziękowania za uczestnictwo w koloniach.
(AG)

Molo w Płocku Poranna Msza św.

Wycieczka do ZOO w Płocku
Zabawy w ogrodzie Koloniści podczas modlitwy w Świątyni
Śniadanie Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku
Jura Park - park dinozaurów - Solec Kujawski Pod tężnią w Ciechocinku
Chrzest Kolonistów Chrzest Kolonistów
Koloniści podczas ostatniej Mszy św. w sobotę Wspólne zdjęcie kończące czas wypoczynku i modlitwy

foto: G.A.