Przedstawiciele służb mundurowych w Płocku

6 maja 2012

6 maja, w IV Niedzielę po Wielkanocy, do Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku przyjechali przedstawiciele służb mundurowych. Pielgrzymka rozpoczęła się uroczystym przemarszem do Świątyni, na czele którego stały poczty sztandarowe z Żarnówki, Mlęcina, Lipki i Warszewic. Następnie odbyła się Msza Święta, odprawiona w intencji pątników, której przewodniczył Biskup Naczelny M. Ludwik Jabłoński. Obecny był także kapłan M. Mirosław oraz klerycy: subdiakon M. Felicjan i br. Michał. Na organach grał i śpiew prowadził br. Sławomir Torbus.

Na koniec Mszy Świętej przemówił Biskup Naczelny, który podkreślił znaczenie służb mundurowych w życiu społeczeństwa, wspominał o odpowiedzialności i ryzyku, na które są narażone są takie osoby. Przypomniał mariawicką działalność społeczną, jaka miała miejsce w parafiach, a nade wszystko solidarność i braterstwo, które panowały wśród czcicieli Przenajświętszego Sakramentu. W nauce Biskup nawiązał do postaci św. Floriana, męczennika, który był żołnierzem żyjącym na przełomie III i IV wieku, a obecnie jest patronem strażaków. Życzył także obecnym Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej Matki Maryi oraz zalecił modlitwę do Założycielki Mariawityzmu, św. Marii Franciszki.

Po Mszy Świętej służby mundurowe w uroczystym pochodzie przeszły ul. Kazimierza Wielkiego do ogrodu klasztornego. Następnie był czas na wspólne fotografie przy werandzie, po czym przybyli goście oraz duchowieństwo spożyli wspólny posiłek i mieli możliwość zaprezentowania swojej działalności.

Na tę doniosłą uroczystość przyjechali przedstawiciele: PSP Łódź, PSP Stryków, OSP Żarnówka, OSP Grębków, OSP Warszewice, OSP Wiśniew, OSP Mlęcin, OSP Czarnogłów, OSP Zimnowoda, OSP Nowostawy oraz OSP Lipka. Najstarszym pielgrzymem, był 85-letni Jan Nasiołowski z parafii Żarnówka, a najmłodszą uczestniczką 18-letnia Elwira Gozdera z parafii w Lipce.

(M.F.)

Poczet sztandarowy z Mlęcinafoto: M. Chróścik