; Kościół Starokatolicki Mariawitów

Kolonie charytatywne w Płocku

7– 19 lipca 2014

"O ukochany Klasztorku nasz szary, każdy twój kącik sercu taki drogi..." - śpiewają dzieci na koloniach w Płocku organizowanych przez Kościół Starokatolicki Mariawitów pod patronatem bp. M. Ludwika Jabłońskiego. Słowa tej piosenki dokładnie oddają atmosferę panującą przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

7 lipca 2014 roku rozpoczęły się kolonie charytatywne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, w skład której wchodzą siostra Klaudia Sasim z parafii Leszno, siostra Paulina Wylazłowska z parafii Grzmiąca, siostra Anna Glinka z parafii Mińsk Mazowiecki, brat Damian Kacprzak, brat Kamil Kolasiński i brat Andrzej Krempiński z parafii Dobra. Kierownikiem kolonii jest kapłan M. Dominik Miller, proboszcz parafii Leszno i Błonie.

Codziennie rano, podczas wypoczynku w Płocku, uczestniczymy we Mszy św., w czasie której prosiliśmy Pana Boga o kolejne szczęśliwe i słoneczne dni. Także wieczorami nie zaniedbujemy modlitw. Każdy dzień ma swoje stałe punkty, które staramy się realizować. Nie brakuje modlitwy, zorganizowanych wspólnych zabaw, wycieczek, malowania, śpiewania i zwykłego leniuchowania w wolnym czasie.


Gry i zabawy w klasztornym ogrodzie


Koloniści podczas porannej Mszy św.

Jest czas na modlitwę oraz na wycieczki.