Spotkanie walentynkowe w Mińsku Mazowieckim

15 lutego 2014

W sobotę 15 lutego 2014 roku miało miejsce coroczne karnawałowe spotkanie młodzieży mariawickiej w Mińsku Mazowieckim.

Oprócz dużej grupy młodych wyznawców z całej Polski zaproszenie na spotkanie przyjęli również kapłani, wraz z nami byli kapł. Karol Babi z Warszawy, kapł. Grzegorz Dróżdż z Cegłowa, kapł. Dominik Miller z Leszna, kapł. Zenon Miklus z Piaseczna, kapł. Zbigniew Nawara z Wiśniewa oraz proboszcz parafii mińskiej kapł. M. Jan Opala. W spotkaniu uczestniczył również br. Paweł Wąsowski – kleryk z seminarium duchownego w Płocku, pochodzący z parafii Cegłów.

Najpierw młodzi mariawici wraz z kapłanami, spotkali się na wspólnej uroczystej Adoracji Przenajświętszego Sakramentu, którą w kościele parafialnym poprowadził kapł. Dominik Miller. Komunii zgromadzonym udzielił kapł. Jan Opala.

Kolejną częścią młodzieżowego spotkania była prezentacja multimedialna pt. „W stulecie Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku (1914-2014)”, którą przygotował miejscowy parafianin Artur Jemielita – student teologii i historii.

Ostatnią częścią spotkania była zabawa przy muzyce w pięknie udekorowanej sali parafialnej, dobór przebojów do tańczenia przygotował i obsługiwał Kamil Komuda. Przy rytmach najpopularniejszych przebojów młodzież chętnie bawiła się do późnych godzin wieczornych, aby nie zabrakło im siły, czekał na nich wyśmienity poczęstunek.

Uczestnik