Kolonie w Płocku

Lipiec 2015

W lipcu, tradycyjnie, jak co roku, przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, odbyły się kolonie charytatywne organizowane przez Kościół Starokatolicki Mariawitów. W klasztorze łącznie wypoczywało ponad 40 dzieci, nad którymi opiekę sprawowali wolontariusze: s. Patrycja Kowalska (Leszno), s. Marta Walczewska (Stryków), s. Paulina Wylazłowska (Grzmiąca) i br. subdk. M. Fabian Wylazłowski oraz kierownik - kapł. M. Dominik Miller.

Pierwszy dzień upłynął nam na zabawach integracyjnych i ruchowych, podczas których uczestnicy oraz opiekunowie mogli się poznać na wzajem. Każdy kolejny dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą. Następnym ze stałych punktów naszego kolonijnego życia były codzienne śpiewy w ogrodzie przyklasztornym, w których bardzo chętnie uczestniczyli nasi podopieczni.


Nasze dni spędzone przy Świątyni wypełnione były mnóstwem atrakcji organizowanych przez kadrę. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na kąpielisko miejskie "Sobótka", gdzie korzystaliśmy z możliwości kąpieli wodnych i słonecznych. W czasie niepogody wykonywaliśmy różne prace plastyczne. Między innymi były to plakaty do cytatów z "Dzieła Wielkiego Miłosierdzia", portrety proboszczów oraz wspólna praca pod tytułem "Dobry Pasterz", którą ofiarowaliśmy w prezencie kapł. M. Gabrielowi w związku z 20-tą rocznicą święceń kapłańskich.

Mieliśmy również możliwość uczestniczenia w wycieczkach autokarowych. Pierwsza z nich odbyła się trzeciego dnia kolonii. Wtedy właśnie odwiedziliśmy Felicjanów, gdzie mogliśmy zobaczyć kaplicę oraz przepiękny ogród. Siostra M. Beatrycze bardzo ciepło nas przyjęła oraz ciekawie opowiedziała o historii tego miejsca.

W Felicjanowie Nabożeństwa w Pepłowie
Tego dnia odwiedziliśmy również naszą parafię w Pepłowie, gdzie uczestniczyliśmy w Nieszporach odprawionych przez tamtejszego proboszcza - kapł. M. Gabriela. Po nabożeństwie Kapłan zaprosił nas na tradycyjnego już grilla. Kolejną wycieczką autokarową, w jakiej uczestniczyliśmy był wyjazd do Muzeum w Łowiczu i Skansenu Ziemi Łowickiej w Maurzycach koło Łowicza, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie na wsi. Zobaczyliśmy "pająki" oraz wycinanki, z których słynie folklor łowicki i uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których każdy z nas mógł samodzielnie wykonać swoją wycinankę.
W kościele w Łowiczu
Odwiedziliśmy również naszą parafię w Lesznie, gdzie modliliśmy się podczas adoracji miesięcznej. Parafianie lesznowscy bardzo miło nas przyjęli i zaprosili na poczęstunek.

Miasto Płock również oferowało nam mnóstwo atrakcji. Odwiedziliśmy tam kino, aby zobaczyć film pod tytułem "Minionki 3D". Zwiedziliśmy Muzeum Mazowieckie i Muzeum Archeologiczne, które mieści się w "Małachowiance". W ostatnich latach przeszło ono generalny remont, dlatego to co zobaczyliśmy bardzo nas zaskoczyło i zaciekawiło. Byliśmy również z wizytą w płockim ZOO.


Czas spędzony przy Świątyni minął nam bardzo szybko. Nawet nie obejrzeliśmy się, a już musieliśmy wracać do domów. Uczestnicy jeszcze przed wyjazdem zaczęli odliczać dni do następnego spotkania. Bardzo cieszymy się, że kolejny już rok mogliśmy radować się pobytem przy Świątyni Pańskiej!

(P.W)