Młodzieżowa adoracja Przenajświętszego Sakramentu
Wielki Piątek - Płock, Świątynia Miłosierdzia i Miłości

25 marca 2016

Młodzieżowa adoracja Przenajświętszego Sakramentu - Wielki Piątek - Płock, Świątynia Miłosierdzia i Miłości- 25 marca 2016 roku. Już od 2010 roku, w wielkopiątkowy wieczór, w murach Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, razem z młodzieżą mariawicką z różnych parafii, spotykamy się na wspólnym czuwaniu przed Panem Jezusem ukrytym w Przenajświętszym Sakramencie.

Z roku na rok jest nas coraz więcej, a ostatnio w Świątyni zgromadziło się około 120 osób. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku adoracja trwała w godzinach od 20.30 do 24.30. Nie zabrakło młodych i trochę starszych mariawitów z Płocka, Wiśniewa, Łodzi, Strykowa, Dobrej, Warszawy, Woli Cyrusowej, Strykowa, Raszewa oraz być może innych parafii. Na adoracji obecny był Biskup Naczelny - M. Karol Babi, Kapłan M. Zbigniew i Kapłan M. Felicjan. W modlitwie towarzyszyli nam również bracia klerycy naszego Kościoła: Brat M. Hieronim i Brat Hubert.

Za rozważania podczas adoracji posłużyły nam głównie słowa Pisma Świętego zapisane w Ewangelii św. Jana, w rozdziałach od 13 do 19. Był to czas głębszego zasłuchania się naszych serc i dusz w słowa Samego Chrystusa, skierowane do Apostołów, a za Ich pośrednictwem także i do nas. Czas osobistego spotkania z Chrystusem Panem, napełniający nasze serca wiarą, nadzieją oraz balsamem Bożego pokoju.

„...To wam powiedziałem, przebywając z wami. Orędownik zaś, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój wam zostawiam, pokój Mój wam daję. Nie tak jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży wasze serce ani się lęka!. Słyszeliście, co wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was.” J 14, 25-28

W naszych prośbach skierowanych do Boga nie zabrakło modlitwy o miłosierdzie i pokój dla całego świata, o łaskę odrodzenia dla całego Kościoła, a w tym o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i ogólnie do mariawityzmu. Prosiliśmy również Serce Pana Jezusa utajone w Przenajświętszym Sakramencie, aby wylało na współczesny, oziębły świat całą obfitość łask, którymi jest przepełnione. Żeby serca nasze ogarnął płomień Jego miłości, która doprowadzi nas do prawdziwej doskonałości chrześcijańskiej. Modlitwy nasze zanosiliśmy w intencji wypełnienia się Woli Bożej w naszym życiu oraz aby ziemia stała się odbiciem nieba.

Kamil Kolasiński