Wigilia przed Ratuszem

21 grudnia 2016

    „Miłość bliźniego powinna płynąć z miłości człowieka dla Boga; powinna być bezwzględna, czyli obejmować wszystkich ludzi i powinna być stwierdzona czynami”

(Dz.W.M 1922, Życie Duchowne, s. 40.)

    W środę 21 grudnia 2016 r. na rynku miejskim w Płocku, po raz kolejny uczestniczyliśmy w Wigilii przed Ratuszem. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta, gromadzące tłumy mieszkańców.

Życzenia świąteczne mieszkańcom Płocka i okolic złożyli: Biskup Diecezji Płockiej, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz Prezydent Miasta Płocka.

Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, a w rozmowach słychać było dużo serdeczności. Mariawici zaznaczyli swoją obecność, częstując mieszkańców Płocka ciastami przygotowanymi przez naszych Braci i Siostry. W sumie rozdaliśmy 550 kilogramów słodkości, które trafiły głównie do osób potrzebujących i ubogich. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i pozytywnie zaznaczyć swoją obecność.

Serdeczne podziękowania składamy Siostrom i Braciom za przygotowanie świątecznych ciast. Dziękujemy także Braciom Biskupom, Kapłanom i Wolontariuszom za włączenie się w tę akcję.

Czytaj również: Życzenia Biskupa Naczelnego

Czytaj więcej o wydarzeniu: