Spotkanie młodzieżowe w Mińsku Mazowieckim

25 lutego 2017

25 lutego 2017 roku, w ostatnią sobotę karnawału, w Mińsku Mazowieckim odbył się zjazd młodzieży mariawickiej. Inicjatorem spotkania była miejscowa młodzież, przygotowująca to wydarzenie pod kierunkiem swojego proboszcza – kapł. M. Jana Opali.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedział Biskup Naczelny M. Karol Babi, obecni byli także kapłani: M. Ładysław Ratajczyk z Żarnówki, M. Grzegorz Dróżdż z Cegłowa, M. Ze-non Miklus z Piaseczna i M. Dominik Miller z Warszawy oraz klerycy: br. diakon. M. Fabian Wylazłowski, bracia subdiakoni M. Hubert Rubaj i M. Hieronim Czumaj. Wraz z młodzieżą z Diecezji Śląsko-Łódzkiej, przyjechał także proboszcz Parafii w Dobrej i Zgierzu – kapł. M. Szczepan Orzechowski.

Spotkanie rozpoczęło się od młodzieżowej Adoracji Przenajświętszego Sakramentu. W tym roku modlitwa przebiegała według schematu z tzw. Szóstego sposobu odprawiania godzinnej Adoracji Przenajświętszego Sakramentu, który stanowi „rozmowa Boga z duszą oczekującą Go”.

W tym roku swoją prezentację, pod tytułem Powołanie, przedstawił biskup M. Karol, który wyjaśnił biblijne źródła powołania. Przedstawiona została również droga do zgromadzenia zakonnego naszej Założycielki – Marii Franciszki Kozłowskiej. Podczas swojej prezentacji, Ojciec Biskup zaapelował do młodych ludzi, aby nie wahali się ofiarować swojego życia Bogu i Dziełu Wielkiego Miłosierdzia, a jeśli odczuwają głos Bożego powołania – aby pielęgnowali go w sobie i wstąpili do Seminarium Duchownego w Płocku.

Artur Jemielita