Międzynarodowa Konferencja Biskupów Starokatolickich

Międzynarodowa Konferencja Biskupów Starokatolickich

Międzynarodowa Konferencja Biskupów Starokatolickich (IBK) podczas posiedzenia w lutym 2009 roku w Karlik (Republika Czeska) zdecydowała zaprosić Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Polsce, jako gościa na swoje coroczne zjazdy.

W dniach 13 - 17 czerwca 2010 roku w Wislikofen (Szwajcaria) odbyło się posiedzenie biskupów Kościołów Starokatolickich. Na spotkaniu powitano gości, byłego Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Polsce, Zdzisława M. Jaworskiego, jednoczesnego współprzewodniczącego Komisji ds. Dialogu pomiędzy Mariawitami i Starokatolikami, oraz księdza Piotra Grzegorza Dróżdża. Reprezentowali oni Biskupa Naczelnego ich Kościoła, Michała M. Ludwika Jabłońskiego.

Biskup Jaworowski szczegółowo opowiedział o życiu Kościoła Mariawickiego w Polsce, co doprowadziło do owocnej dyskusji. Wziął także udział w walnych obradach IBK. Ta współpraca dała nadzieję, że wspólny dialog w przewidywalnym czasie doprowadzi do szczęśliwego końca, tzn. do ponownego przyjęcia Kościoła Mariawickiego do Unii Utrechckiej.

Wislikofen, 17 czerwca 2010

---------
Tłumaczenie - M. Zalewski na podstawie http://www.utrechter-union.org/