Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - Płock

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - nabożeństwo w Świątyni w Płocku

25 stycznia 2014 roku zakończył się w Płocku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Msza św. w Świątyni Miłosierdzia i Miłości, którą odprawił Biskup Naczelny M. Ludwik Jabłoński, była ostatnim nabożeństwem modlitw ekumenicznych. Homilię wygłosił Biskup płocki Piotr Libera, który m.in. wspomniał zmarłych - Biskupa M. Romana oraz Kapłanów - M. Pawła i M. Łukasza. Podkreślił, że ci duchowni mariawiccy byli zaangażowani w dzieło jedności chrześcijan.

W nabożeństwie w katedrze mariawickiej wzięli udział kapłani: M. Gabriel i M. Dominik oraz bracia klerycy. Obecni także byli duchowni: ks. Eliasz Tarasiewicz proboszcz parafii prawosławnej w Płocku, ks. Mateusz Łaciak - duszpasterz parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Tradycyjnie przybyło także wielu księży profesorów i alumnów z WSD w Płocku, proboszcz parafii św. Bartłomieja - ks. Wiesław Gutowski oraz wierni z Klubu Inteligencji Katolickiej.


Na nabożeństwo przybyli mariawici z Płocka i nie tylko oraz chrześcijanie z innych Kościołów.


Po nabożeństwie odbyła się agapa podczas której zebrani podzielili się refleksjami dotyczącymi przebytej już drogi do pełnej jedności w Panu. Należy mieć nadzieję, że tegoroczne modlitwy w intencji jedności wszystkich wyznawców Chrystusa, przyczynią się do wyeliminowania tego, co utrudnia dialog i współpracę między Kościołami.

(U.C.)