ZMARŁ KAPŁAN TADEUSZ MARIA FIDELIS KACZMARSKI


19 kwietnia 2020 r. o godz. 16.37, w Niedzielę Przewodnią, w Klasztorze przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości, opatrzony Świętymi Sakramentami odszedł do wieczności brat kapłan Tadeusz Maria Fidelis Kaczmarski, wieloletni proboszcz parafii w Wierzbicy k. Radomia, przeżywszy 71 lat.

Od 16 marca b.r. kapłan M. Fidelis, przebywał w hospicjum domowym zorganizowanym przy Klasztorze w Płocku, podlegającym pod Hospicjum Caritas Płock. Choroba nowotworowa nie pozwalała już dłużej Kapłanowi na wypełnianie obowiązków proboszcza.

Wspaniała opieka płockich lekarzy i pielęgniarek, jak również właściwe dobranie leków, pozwoliły na to, że Brat Kapłan M. Fidelis aż do Świąt Wielkanocnych uczestniczył w codziennych nabożeństwach w Świątyni, a także mógł spożywać posiłki wspólnie z pozostałymi domownikami. Dla potrzeb Kapłana zostały wykonane podjazdy dla wózka, aby mógł też cieszyć się świeżym powietrzem w ogrodzie klasztornym.

Przez cały czas Kapłanem opiekowała się siostra Małgorzata Rękawek, parafianka z Wierzbicy, czyniąc to z niezwykłym zaangażowaniem i poświęceniem, przez 24 godziny na dobę. Pomocą służyli też inni mieszkańcy Klasztoru i Rodzina Kapłana.

Niestety, w ostatnich dniach stan Kapłana bardzo się pogorszył. Choroba nowotworowa rozprzestrzeniła się na cały organizm.

Kapłan M. Fidelis codziennie przyjmował Komunię Świętą. Także i dzisiaj przyjął do serca swojego najlepszego Przyjaciela – Jezusa, Którego pokochał od młodzieńczych lat. Usłyszał w duszy swojej głos Chrystusa: „Pójdź za Mną” i przez 48 lat kapłaństwa służył Mu wiernie.

Pokój Jego duszy!

bp M. Karol Babi