Drodzy Bracia Biskupi, Bracia Kapłani, Bracia i Siostry!


Prosimy o pomoc dla Zosi!

Od dłuższego czasu wiele osób w całej Polsce podejmuje wyzwanie, robiąc pompki, przysiady, pompując balony i wpłacając pieniądze na rzecz Zosi – małej, chorej dziewczynki z Płocka.

15 sierpnia, podczas dorocznej pielgrzymki do naszej Świątyni, na terenie kompleksu świątynno-klasztornego pojawią się wolontariusze, którzy do specjalnie oznakowanych puszek będą zbierać datki na rzecz Zosi.

Pomóżmy rodzicom dziewczynki, Basi i Damianowi, w zebraniu kwoty niezbędnej na leczenie dziecka.

Biskup Naczelny
Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP
Marek M. Karol Babi

„Zosia cierpi na SMA typu 1 – rdzeniowy zanik mięśni. Jeszcze do niedawna witała nas rano rozbrykanymi rączkami i nóżkami. Teraz SMA odebrało jej siły. Wykonuje jedynie bardzo znikome ruchy kończynami, nie dźwiga główki. Nadzieja na normalne Zycie czeka w Stanach Zjednoczonych, to terapia genowa Zolgensma. Jednak jej koszt jest niewyobrażalny… ponad 10 milionów złotych!! Terapia pozwoli zatrzymać chorobę, która paraliżuje kolejne mięśnie… różnież mięśnie oddechowe. Dla nas koszt terapii jest murem nie do przebicia, dlatego potrzebujemy pomocy ludzi dobrej woli, aby pomogli nam ten mur przeskoczyć!

BŁAGAMY!!! Bądźcie z nami w walce, przebiegnijcie z nami tę długą drogę po 10 mln zł, aby Ana końcu ujrzeć uśmiech naszej wspaniałej Walecznej Zosi!”

Rodzice Zosi
Basia i Damian